1. Poniedziałek, 28 czerwca, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa, męczennika.

2. Wtorek, 6 lipca, wspomnienie bł. Marii Teresy Leduchowskiej, dziewicy.

3. Do nabycia w zakrystii ekskluzywny album wydany z okazji jubileuszu 100–tu lecia konsekracji Bazyliki oraz poświęcenia Polski Sercu Bożemu. Przedstawia świątynię jako przykład spektakularnego dzieła sztuki religijnej pierwszej połowy XX w., ukazaując jego walory estetyczne i artystyczne, nade wszystko odkrywa teologiczny i duchowy sens naszej świątyni. Ta pozycja wydawnicza stanowi cegiełką na remotny oraz konserwację, szczegółnie wieży naszej Bazyliki.

4. Nabożeństwa sprawowane w Bazylice transmitujemy codzienne na stronie: YouTube Bazylika Serca Jezusa.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.

6. Do 31 lipca 2022 roku, czyli do połowy przyszłego roku, trwa Rok Ignacjański. W tym okresie nasza Bazylika jak każdy jezuicki kościół na całym świecie, stała się świątynią jubileuszową, w której można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Szczegóły tego odpustu zawiera uroczysty Dekret umieszczony w gablotce przy głównym wejściu.

7. Przygotowujemy się do renowacji kaplicy adoracyjnej zgodnie z wymogami konserwatorskimi, z racji zabytkowego charakteru całej naszej świątyni, dlatego zapraszamy ofiarodawców do włączenia się w pomoc finansową, za którą już z góry dziękujemy.Błogosławionej niedzieli!

Skip to content