34. NIEDZIELA ZWYKŁA 21.11.20211. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego. Dziś za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi moża zyskać odpsut zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Za tydzień, w niedzielę 28 listopada rozpocznie się Adwent – czas refleksji, budzący tęsknotę za Jezusem. Zapraszamy na codzienną roratnią Mszę świętą o godz. 7.00.

3. Poniedziałek, 22 listopada, wspomnienie Cecylii z Rzymu, dziewicy i męczennicy, świętej Kościoła katolickiego oraz prawosławnego. Jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

4. Środa, 24 listopada, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

5. W zakrystii prasa religijna, grudniowy, jubileuszowy 100-tny numer Biuletynu Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba z komentarzami teologicznymi, biblijnymi oraz z duchowości ignacjańskiej, poświęcone Bożemu Narodzeniu.

6. Zapraszamy rodziny z dziećmi w każdą niedzielę (oprócz świąt) na Mszę św. o godz. 11.00 do Kaplicy Akademickiej WAJ.

7. WYPOMINKI z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych prosimy przynosić do zakrystii. Do końca listopada odmawiamy za nich codziennie różaniec oraz w czasie Mszy świętych o godzinie 7.00 w środę i piątek. W ciągu roku w czasie Eucharystii w każdy czwartek o godz. 8.00.

8. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisława Gądecki apeluje o udzielenie pomocy duchowej oraz materialnej, wszystkim potrzebującym na granicy polsko-białoruskiej. Ofiary na ten cel prosimy, składać w zakrystii Bazyliki, lub przelewem bankowym.

W Bazylice prosimy zakrywać nos oraz usta


Błogosławionej niedzieli!Skip to content