1.

Dziś Niedziela Ad Gentes dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, szczególnie pamiętajmy o wszystkich posługujących w tych ostatnich dniach w Ukrainie. Także dzisiaj przypada 9-ta rocznica wyboru Papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie w intencjach Ojca Świętego oraz w Jego intencji. A najbardziej o modlitwie za pokój w Ukrainie. Z okazji trwającego Roku Ignacjańskiego w bazylice obecne są relikwie św. Ignacego Loyoli założyciela Towarzystwa Jezusowego, oraz przedstawiająca Go ikona. Rok Ignacjański pragnie nas wszystkich zaprosić, oraz przypomnieć o potrzebie odnowienia naszego życia. Zakonnikom pogłębienia swojej duchowości, a pozostałym Wiernym powrotu do tego co najważniejsze: wiary, nadzieji i miłości w rodzinie oraz życiu społecznym.

2.

Piątek, 18 marca, godz.17.00 Droga Krzyżowa, poprowadzą Księża Scholastycy. Nabożeństwo Gorzkich żalów w każdą niedzielę Wielkiego Postu godz. 17.00. Kazania pasyjne wygłosi Ojciec Jacek Palica karmelita bosy, wieloletni misjonarz w Stanch Zjednoczonych Ameryki Północnej.

3.

Sobota, 19 marca, uroczystość św. Józefa Oblubienca NMP. Godz. 16.30 Msza św. W intencji beatyfikacji Rozalii Celakówny.

4.

W zakrystii prasa religijna, marcowy Biuletyn Apostolstwa Modlitwy, Modlitwa i Służba, z historią nabożeństwa Gorzkich żalów, oraz opisem wraz z kolorową wkładką poświęconymi Kalwarii Zebrzydowskiej, oraz wieloma komentarzami do czytań niedzielnych i duchowości ignacjańskiej oraz Serca Bożego. Na ławkach wyłożyliśmy kolejny numer biuletynu Misyjnym Szlakiem poświęconego misjom prowadzonym przez Prowincję Polski Południowej Twarzystwa Jezusowego. Prosimy zabierać ze sobą.

5.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę oraz za pomocą przelewów internetowych.

6.

Nabożeństwa sprawowane w Bazylice transmitujemy codzienne na stronie: YouTube Bazylika Serca Jezusa.


Błogosławionej niedzieli!
„Transfiguratione”, autor: Rafael Santi
Skip to content