1.

Jutro, we wtorek i środę godzina 18.00 Rekolekcje dla śpóźnionych – jak naprawić serce? Poprowadzi O. Damian Płatek Sercanin.

2.

Spowiedź w Bazylice w Wielki Czwartek i Piątek od godz. 6.00 do godz. 17.45, w Wielką Sobotę od godz. 6.00 do godz. 18.45. Prosimy nie odkładać świętego pojednania na ostatnią chwilę Wielkiego Tygodnia.

3.

Wielki Czwartek 14 kwietnia, obrzędy Triduum Paschalnego rozpoczniemy o godz. 18.00 Mszą Wieczerzy Pańskiej. Po liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji, możliwość adoracji do godz. 23.00.

4.

Wielki Piątek 15 kwietnia, pamiątka męki i śmierci Pańskiej. Godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia poprowadzą Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Uroczysta liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego (adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 23.00). W tym dniu obowiązuje post ścisły – tzn. jeden posiłek do syta, także wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.

Wielka Sobota 16 kwietnia, w tym dniu Chrystus spoczywa w grobie, Kościół nie sprawuje Eucharystii, wieczorem rozpoczyna liturgię Nocy Paschalnej, która jest już świętem Zmartwychwstania Pana Jezusa. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Na liturgię prosimy przynieść świece. Święcenie pokarmów co kwadrans począwszy od godz. 9.00.

6.

W zakrystii dostępne Baranki paschalne przygotowane przez Caritas.

7.

Nabożeństwa sprawowane w Bazylice transmitujemy codzienne na stronie: YouTube Bazylika Serca Jezusa.

8.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.


Błogosławionej niedzieli!
Wjazd Jezusa do Jerozolimy, autor: Giotto di Bondone
Skip to content