1.

Dziś przypada ustanowiony w 2021 roku przez papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Straszych, w tym roku przebiega pod hasłem ”wydadzą owoc nawet i w starości” (Ps 92, 15). Pamiętajmy w modlitwach o naszych seniorach, otaczajmy troską Ich wszelkie potrzeby, uczmy się od Nich mądrości życia.

2.

Poniedziałek, 25 lipca, święto św. Jakuba Apostoła.

3.

Wtorek, 26 lipca, wspomnienie świętych Joachima oraz Anny, rodziców NMP.

4.

Piątek, 29 lipca, wspomnienie św. Marty Marii oraz Łazarza.

5.

W czwartek, piątek, sobotę, od 28-30 lipca, godz. 18.00 przygotowanie duchowe do uroczystości św. Ignacego Loyoli. Trzydniówkę św. Ignacy Loyola dzisiaj poprowadzi O. Robert Więcek SJ Dyrektor Krajowego Sekretariatu Apostolstwa Modlitwy.

      W przyszłą niedzielę, 31 lipca, Eucharystia o godz. 15.30 pod przewodnictwem ks. Kard. Stanisława Dziwisza, zamykająca Rok Ignacjański, poświęcony odnowie Towrzystwa Jezusowego a przez to dzieł które prowadzi nasz zakon.
      Ta Msza św. będzie poprzedzona wprowadzeniem relikwii św. Ignacego Loyoli do bazyliki, oraz umiesczeniem ich w ołtarzu jemu zadedykowanemu.
      Zgromadzi, przedstawicieli wszystkich naszych jezuickich domów zakonnych z całej Polski a przez to będzie miała bardzo uroczysty przebieg.


6.

W zakrystii prasa religijna, lipcowy numer biuletyny Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba, poświęcony między innymi św. Ignacemu z Loyoli, założycielowi Towarzystwa Jezusowego.

7.

Trwają zapisy na sierpniową, 42 -gą Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Zapraszmy do 11 – tej, jezuickiej grupy. Zapisy tylko przez internet. Szczegóły na plakcie.

8.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.


Błogosławionej Niedzieli!
Skip to content