1.

Dziś 22-gi Dzień Papieski obchodzony pod hasłem Blask Prawdy.
Przed bazyliką wolontariusze Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przeprowadzają zbiórkę dla niezamożnej młodzieży, potrzebującej wsparcia finansowego na swojej drodze kształcenia. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę!
Godz. 11.00 uroczysta Eucharystia z prośbą o kanonizację bł., Jana Beyzyma.
Po Mszy św. o godz. 12.30 październikowy organowy Koncert Matinee w wykonaniu Weroniki Karolczuk, studentki Akademii Muzycznej w Krakowie.

2.

Środa, 19 października, godz. 16.30 Msza św. z prośbą o beatyfikację Rozalii Celakówny.

3.

Czwartek, 20 października, uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej oraz miasta Krakowa.

4.

Sobota, 22 października, uroczystość św. Jana Pawła II, papieża.

5.

Nabożeństwa różańcowe, przez cały miesiąc październik o godz. 17.30.

6.

Jak co roku zapraszamy do modlitwy na naszych zmarłych. WYPOMINKI z czytelnie wypisanymi imionami, prosimy przynosić do zakrystii.Do końca listopada odmawiamy za nich codziennie różaniec oraz w czasie Mszy świętych o godzinie 7.00 w środę i piątek. W ciągu roku w czasie Eucharystii w każdy czwartek o godz. 8.00.

7.

W przyszłą niedzielę, 23 października, o godz. 19.00 Sacrum po góralsku wieczór słowa i muzyki. Fragmenty Historii filozofii po góralsku ks. Józefa Tischnera odczyta Piotr Cyrwus. Muzykę wypełni dialog pomiędzy Markiem Stefańskim na organach a Kapelą Góralską Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem. Te różnorodne formy artystyczne zapraszają nas, do poszukiwania Boga w otaczającym świecie.


Błogosławionej Niedzieli!
Skip to content