1.

Dziś VI-ty Światowy Dzień Ubogich obchodzony pod hasłem Chrystus dla Was stał się ubogim, dodatkowo w Polsce przeżywamy dzień Solidarności z Kościolem Prześladowanym. O tych wszystkich trudnych i bolesnych sprawach pamiętajmy w modlitwie i kształtowaniu wyobraźni miłosierdzia.

2.

Czwartek, 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

3.

Piątek, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

4.

Sobota, 19 listopada, godz. 16.30 Eucharystia z prośbą o beatyfikację Rozalii Celakówny.

5.

WYPOMINKI za naszych bliskich zmarłych z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych prosimy przynosić do zakrystii. Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych, odmawiając za nich codziennie różaniec oraz w czasie Mszy św. o godzinie 7.00 w środy i piątki. Natomiast przez cały rok w Ich intencji sprawujemy Eucharystię w każdy czwartek o godz. 8.00.

6.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.

7.

W zakrystii prasa religijna, oraz listopadowy numer biuletyny Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba, z komentarzami poświęconymi obecnemu czasowi w liturgii, z kolorową wkładką poświęconą Kazachstanowi oraz Bahrajnowi, dwóm krajom ostatniej pielgrzymik papieża Franciszka.

8.

W przyszłą niedzielę, 20 listopada, po Mszy św. o godz. 12.30 listopadowy Koncert Organowy Matinee w wykonaniu Hanny Zalewskiej – studentki Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.


Błogosławionej Niedzieli!
„Boże Narodzenie”, autor: Robert Campina
Skip to content