1.

Trzecia Niedziela Adwentu Gaudete to jeden z dwóch dni w roku, kiedy można sprawować liturgię w szatach koloru różowego, wyrażającego radość z przyjścia Chrystusa oraz daru odkupienia.

2.

W adwencie codzienna roratnia Msza święta o godz. 7.00, a w homiliach prowadzą nas słowa: Chrystus przynosi światło nadziei.

3.

Wtorek,13 grudnia, wspomnienie Łucji z Syrakuz, dziewicy i męczennicy, świętej Kościoła katolickiego i prawosławnego. Jest patronką m.in. ociemniałych, proszących o pomoc w chorobach oczu, pisarzy.

4.

Środa, 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera oraz doktora Kościoła.

5.

W zakrystii prasa religijna, oraz grudniowy numer biuletynu Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba, z szerokim omówieniem papieskich intencji Apostolstwa Modlitwy na przyszły rok. Są już dostępne na stół wigilijny: opłatki oraz charytatywne świece Caritas.

6.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.

7.

Wolontariusze Stowarzyszenia Charytatywnego Dobrosław kwestują na potrzebny ciężko chorego Szymonka – na porażenie mózgowe oraz zanik mięśni. Chłopcu grozi trwałe unieruchomienie na wózku inwalidzkim. Bóg zapłać za każdą złożoną pomoc!

8.

Liturgii sprawowanej dziś w bazylice towarzyszy tercet woklany Ad Dei Gloriam z Mińska na Białorusi. Członkowie zespołu są represjonowani przez władze swojego państwa, dlatego ubiegają się o prawną ochronę międzynarodową. Po każdej Mszy św., będzie możliwość zaopatrzenia się w płyty muzyczne zespołu, za dowolną ofiarę. A my pamiętajmy w modlitwach o naszych wszystkich sąsiadach.

9.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 grudniowy Koncert Organowy Matinee w wykonaniu Mikołaja Tokarczyka – studenta Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.


Błogosławionej Niedzieli!
Skip to content