Oktawa Narodzenia Pańskiego1.

Dziś przypada 56. Światowy Dzień Pokoju pod hasłem: „Nikt nie może ocalić się sam”. Wyruszyć na nowo po Covidzie-19, by wspólnie wytyczać drogi pokoju. Papież podreśla w tym orędziu, że wojna w Ukrainie stanowi klęskę (…) całej ludzkości, oraz o ile na Covid-19 znaleziono szczepionkę, o tyle na wojnę nie znaleziono jeszcze odpowiednich rozwiązań.
Przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (wolność od przywiązania do grzechu powszedniego, przyjęcie Komunii świętej) oraz za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź w intencji uproszenia Bożej mocy.

2.

Poniedziałek, 2 stycznia, wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

3.

Czwartek, 5 stycznia, godz. 23.00 Godzina Święta – nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich czcicieli Eucharystii oraz Serca Bożego. Szczegóły na plakacie.

4.

Piątek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.
Porządek Mszy świętych jak w niedziele.

5.

W zakrystii prasa religijna, styczniowy numer biuletynu Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba, m.in. z kolorową wkładką poświęconą bazylikom rzymskim, oraz artykułem o Bazylice św. Jana na Lateranie, otwierającym cykl tekstów
o pozostałych bazylikach w Wiecznym Mieście.


Życzymy błogosławionego
całego Nowego Roku!

Pokłon Trzech Króli, autor: Heinrich Hofmann

Skip to content