1.

Dziś Niedziela Słowa Bożego, która chce nam pomóc przypomnieć wagę Pisma Świętego dla naszego codziennego życia. Począwszy od jego rezonansu w liturgii, po żywą i stałą rozmowę z Bogiem.

Przed Bazyliką Wolontariusze jezuickiej Fundacji Ignatianum kwestują na rzecz wsparcia, najmłodszego pokolenia Polaków mieszkających na Kresach w ramach akcji Kredkobranie. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!

Godz. 19.00 w Bazylice – Krakowskie Centralne Nabożenstwo Ekumeniczne pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa, kazanie wygłosi ks. Łukasz Ostruszka z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

2.

Wtorek, 24 stycznia, wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

3.

Środa, 25 stycznia, święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła.

4.

Czwartek, 26 stycznia, wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W tym dniu na zakończenie Tygodnia Ekumenicznego odbędzie się XXIII Dzień Islamu w Kościele katolickim pod hasłem: Chrześcijanie i muzułmanie: dzieląc radości i smutki. Obchodzony jest od 2001 r. z inicjatywy Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów. Jego tematykę wyznacza, coroczne przesłanie kierowane do muzułmanów przez Papieską Radę ds. Dialogu Międzyreligijnego na zakończenie muzułmańskiego miesiąca postu, ramadanu.

5.

Sobota, 21 stycznia, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

6.

W zakrystii prasa religijna, styczniowy numer biuletynu Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba m.in. z kolorową wkładką poświęconą bazylikom rzymskim, oraz artykułem o Bazylice św. Jana na Lateranie, otwierającym cykl tekstów o pozostałych bazylikach w Wiecznym Mieście.


Błogosławionej niedzieli!
Szczęść Boże!„Nawrócenie św. Pawła Apostoła”, autor: Bartolomé Esteban Murillo

Skip to content