1.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Chorym na Trąd – jest obchodzony od 1954 roku, w ostatnią niedzielę stycznia (w Indiach 30 stycznia w dniu śmierci Mahatmy Gandhiego) w około 150 krajach na świecie. Jest okazją do zwrócenia uwagi świata, szczególnie bogatej jego części, na problem ludzi chorych na trąd i wyrażenia solidarności z nimi.

2.

Wtorek, 31 stycznia, wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

3.

Czwartek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, pierwszy czwartek miesiąca.
W tym dniu przypada Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1997 roku, zapraszający do głębszej refleksji Kościoła powszechnego nad darem życia poświęconego w służbie Bogu, Kościołowi oraz bliźnim.
W Polsce żyje obecnie ponad 30 000 osób konsekrowanych. Największą grupę stanowią kobiety – siostry zakonne ze zgromadzeń czynnych, ponad 16 300 osób.
Oprócz zbiorowych form życia zakonnego rozwija się w naszym kraju indywidualna praktyka życia konsekrowanego. Obecnie obejmuje ona 365 dziewic konsekrowanych, 373 wdowy i 1-ego wdowca – konsekrowanych oraz 1-ego pustelnika i 8 pustelnic.
W tym dniu godz. 23.00 nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu – GODZINA ŚWIĘTA. Zapraszamy czcicieli Eucharystii oraz Serca Bożego.

4.

Piątek, 4 lutego, wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, pierwszy piątek miesiąca.
Godz. 18.00 Msza święta z okolicznościowym kazaniem poświęconym Bożemu Sercu. Po Eucharystii nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5.

W zakrystii prasa religijna, lutowy numer biuletynu Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba m.in. z kolorową wkładką oraz artykułem poświęconym Bazylice św. Piotra w Rzymie, kolejnym tekstem cyklu opisującego wszystkie bazyliki Wiecznego Miasta.
Polecamy również, w Gościu niedzielnym obszerny materiał o śp. Helenie Kmieć, młodej świeckiej misjonarce, zamordowanej w Boliwii. Artykuł opisuje fenomen, nieprzerwanego oddolnego kultu, od momentu Jej śmierci przed sześcioma laty.
W grudniu ubiegłego roku Archidiecezja krakowska rozpoczął proces beatyfikacyjny Heleny Kmieć.
Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich misjonarzach, misjonarkach duchownych i świeckich, dziełach apostolskich prowadzonych na misjach oraz prośmy za tych wszystkich do których kierowany jest na misjach wysiłek ludzi Kościoła.

Pod Twoją obronę…


Błogosławionej niedzieli!


Św. Błażej, autor: Hans Memling

Skip to content