1.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego. Dziś za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi moża zyskać odpsut zupełny pod zwykłymi warunkami, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w int. Ojca Świętego.

2.

Czwartek, 30 grudnia, święto św. Andrzeja Apostoła.
Godz. 23.00 nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu – GODZINA ŚWIĘTA. Zapraszamy czcicieli Eucharystii oraz Serca Bożego.

3.

Piątek, 1 grudnia, pierwszy piątek miesiąca.
Godz. 18.00 Msza św. z okolicznościowym kazaniem o Bożym Sercu. Po Eucharystii litania do N. S. P. J. z krótkim nabożeństwem.

4.

Za tydzień, w niedzielę 3 grudnia rozpocznie się Adwent – czas refleksji, budzący tęsknotę za Jezusem.
Zapraszamy na codzienną roratnią Mszę świętą o godz. 6.56 z codziennymi rozważaniami Maryja Matka Kościoła.

5.

To ostatnie dni w których możliwe jest złożenie WYPOMINEK za naszych bliskich zmarłych. Czytelnie wypisane imiona prosimy zanosić do zakrystii. Do końca listopada odmawiamy za Nich różaniec o godz. 17.30 oraz będziemy sprawować za Nich Mszy św. o godz. 7.00 w środę 29 listopada. A przez cały rok w każdy czwartek o godz. 8.00.

6.

W zakrystii prasa religijna, oraz grudniowy numer Biuletynu Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba poświęcony tamatyce Adwentu. Zawiera także obok komentarzy do grudniowych czytań niedzielnych, papieskie intencje modlitwy na cały 2024 rok.

7.

Od poniedziałku z powodu jesienno-zimowego obniżania się temperatury zamykamy na stałe, drzwi do Bazyliki prowadzące na parking samochodowy. Natomiast dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi zawsze je otwieramy, po wcześniejszym poinformowaniu nas w Zakrystii (wystarczy telefonicznie).
Za utrudnienie gorąco przepraszamy.Błogosławionej niedzieli!

Skip to content