1.

Trzecia Niedziela Adwentu Gaudete to jeden z dwóch dni w roku, kiedy można sprawować liturgię w szatach koloru różowego, wyrażającego radość z przyjścia Chrystusa oraz daru odkupienia.

2.

W tym tygodniu przypadają już ostatnie roratnie Msze święte o godz. 6.56.

3.

W naszej bazylice sakrament pojednania sprawujemy przez cały rok liturgiczny, codziennie od godz. 6.00 do 12.00 oraz od 14.30 do 18.30.
W tym tygodniu w piątek oraz sobotę czyli 22 i 23 grudnia będziemy spowiadać przez cały dzień (bez przerwy południowej) a 24 grudnia czyli w Wigilię do godz. 13.30.

4.

W przyszłą niedzielę 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu ostatnia Msza święta sprawowana będzie o godz. 12.30.
Już teraz zapraszamy na Uroczystą Mszę św. Pasterską o godz. 24.00 w nocy.

5.

W zakrystii prasa religijna, oraz grudniowy numer biuletynu Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba, z szerokim omówieniem papieskich intencji Apostolstwa Modlitwy na przyszły rok.
Już również można zaopatrzyć się na stół wigiljny w opłatki oraz charytatywne świece Caritas.

6.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio na tacę oraz z pomocą przelewów internetowych.

7.

Przed bazyliką Wolontariusze Stowarzyszenia Charytatywnego Dobrosław kwestują na rzecz bardzo schorowanej Filipka którego czeka operacja – koszt zabiegu to 300 000 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
Także dziś o godz. 13.30 kolejne Matinee organowe, zagra Wojciech Acalski student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, organista kościoła Jezuitów w Bydgoszczy.Ta muzyczna medytacja może stanowić jeden z elementów wprowadzających nas w tajemnicę świata stworoznego i zbawionego przez Wszechmocnego Boga na którego narodziny oczekujemy od począku Adwentu.

8.

Na św. Szczepana, czyli 26 grudnia, zapraszamy na świąteczny koncert kolędowy Nad Krakowem gwiazdka świeci…. Wystąpią Wiktoria Bisztyga sopran, Rafał Kobyliński jezuita tenor, Marek Stefański organy. Początek godz. 19.00, szczegóły na plakacie.


Błogosławionej niedzieli! Marana tha!

Skip to content