1.

Dziś 11 lutego, liturgiczny dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – 32-sty Światowy Dzień Chorego.
Słowa przewodnie tegorocznego dnia, Papież Franciszek zaczerpnął z Księgi Rodzaju Nie jest dobrze, by człowiek był sam /Rdz 2, 18/, a więc jesteśmy stworzeni by przebywać razem również w chorobie i wszelakim cierpieniu: fizycznym, psychicznym i duchowym, tym samym świadcząc sobie nieocenioną pomoc i jak zawsze w naszym życiu deficytową miłość.
W tym dniu sakrament chorych będziemy udzielać po zakończeniu wszystkich Eucharystii.
O godz. 13.30 kolejny koncert organowy „Matinee” w wykonaniu Uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowej Hucie.

2.

Środa 14 lutego, przypada POPIELEC, początek Wielkiego Postu. Podczas każdej Mszy św. obrzęd pokutny posypania głów popiołem.
W tym dniu obowiązuje post i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Post jest ilościowy – tzn. ograniczenie posiłków do trzech dziennie,
z których tylko jeden może być do syta.
Post dotyczy wszystkich osób od: 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje katolików od 14 rok życia.

3.

Piątek, 16 lutego, pierwszy piątek Wielkiego Postu.
Ten dzień, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, jest przeżywany w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy wynagradzającej oraz solidarności z osobami skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym.
Godz.17.00 Droga Krzyżowa w intencji ofiar oraz sprawców wykorzystywania seksualnego. Pamiętajmy przez cały rok w modlitwach o tych bolesnych stronach życia naszego Kościoła.
Nabożeństwo Gorzkich Żalów w każdą niedzielę Wielkiego Postu godz. 17.00.
W tym roku kazania pasyjne wygłoszą Ojcowie Dominikanie z klasztoru przy ulicy Siennej.

4.

W zakrystii prasa religijna, marcowy Biuletyn Apostolstwa Modlitwy Modlitwa i Służba, kwartalnik Życie duchowe, poświęcony szeroko rozumianej tematyce modlitwy, duchowości ignacjańskiej, współczesnej kulturze.

5.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego, OO. Jezuici i Duszpasterstwo Akademickie WAJ zapraszają na Rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym: JAK ŻYĆ? Czyli szukać i znajdować Boga we wszystkim. Rekolekcje skierowane są dla osób w wieku 20 – 45 lat, a rozpoczną się 25 lutego i zakończą 24 marca.
Zapisy, oraz wszystkie informacje można znaleźć na stronie:

rekolekcjekrakow.jezuici.pl/

6.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę oraz za pomocą przelewów internetowych.


Błogosławionej niedzieli!
Szczęść Boże!


Popielec, autor: Julian Fałat

Skip to content